Acum este Lun Sep 24, 2018 2:27 pm

Ora este UTC + 2

xxxxxxxxxxxxx
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
  Versiune printabilă Subiectul anterior | Următorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Europenele de U22
MesajScris: Vin Dec 03, 2010 8:06 pm 
Neconectat

Delegatia Romaniei a ajuns cu bine la Vilnius, din nou gazda Campionatului European de U22.
Romania va fi reprezentata de 9 luptatori : Viviana Chirila, Dragos Teleptean si Wrabelli Stefan la kata si kumite si George Paul, Robert Cosma, Cristian Avram, Sorin Buciuman si Zoltan Marghithazi doar la probele de kumite. Ei sunt insotiti de sensei Harris Wallmen in calitate de antrenor, sempai Vlad Pop, ajutor de nadejde :) si sensei Radu Sangeorzan, arbitru.

A avut deja loc cantarul de care au trecut cu bine. La 9 seara va avea loc tragerea la sort unde speram sa avem un pic de bafta. In rest, de ei depinde. Sa speram ca reusesc sa se mobilizeze maine. Eu le transmit energii de acasa ..ajutati-ma si joi :) ..Hai Romania !

osu!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Europenele de U22
MesajScris: Vin Dec 03, 2010 8:54 pm 
Neconectat

Hai Romania, hai baieti
suntem luptatori sau nu mai suntem?:)
bafta si sa auzim vesti bune, osu

Sus

MesajScris: Vin Dec 03, 2010 9:05 pm 
Neconectat

Hai Romania,succes la toti !!! Bafta Roby KO ,ca si anu trecut :wink:

Sus

MesajScris: Vin Dec 03, 2010 10:47 pm 
Neconectat

da Robi..anul asta vrem progres..prima editie un ippon, a doua editie doua ipponuri .Stim ca poti :)..

Vlad unde esti..sa inceapa transmisiunea..ce stim despre tragerea la sort ?

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 10:56 am 
Neconectat

Avem deja rezultatele probelor romanilor la proba de Kata : Viviana Chirila si Dragos Teleptean locurile 5, Stefan Wrabelli- locul 9..felicitari! Incepe batalia ! Intrati si pe facebook ca si acolo comentam :)

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 10:58 am 
Neconectat

aaa..si am uitat..mai stiu ceva..la Vivi la categorie sunt 11 fete si are primul meci evident cu o lituanianca..lbaietii cam toti au tur liber ..osu!

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 11:51 am 
Neconectat

Hai Romania! :)

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 1:47 pm 
Neconectat

Am revenit ...Vivi a trecut de prima adversara, o lituanianca de 2m care i-a modelat un pic nasul si gura..evident nepermis..i-a fost un pic incomoda la Vivi, mai ales ca era si primul meci, dar dupa a doua repriza arbitrii au vazut diferenta in favoarea ei si au declarat-o invingatoare..nu asa s-a intamplat la Zsolt Marghithazi si la Stefan Wrabelli care au parasit competitia un pic cam repede..e ok..Zsolt este inca centura mica si are tot timpul din lume sa-si dovedeasca vointa si talentu...iar la Stefan, desi centura maro, lipsa experientei competitionale se vede, dar e o problema care se poate usor corecta :)..deci capul sus baieti si la treaba !

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 1:51 pm 
Neconectat

daca vreti sa vedeti ce competitie serioasa este Campionatul European de U22 gasiti detaliile aici...http://www.u22.kyokushin.eu/...212 competitori din 17 tari..respekt!

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 2:19 pm 
Neconectat

cristi avram?
bravo vivi

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 2:48 pm 
Neconectat

avem noutati: Robert Cosma a avut un tur liber, si-a invins urmatorul adeversar, dar din pacate in turul 3 a fost invins prin ippon cu hiza geri la cap..el e ok..nu stiu ce inseamna asta ca loc in clasament dar cand aflu revin..Padure Iulian a pierdut in primul meci dupa turul liber..au trecut in urmatorul tur George Florin (sau Paul niciodata nu stiu care-i numele de familie) si Vivi care a invins o poloneza..imi cer scuze ca la Vivi dau detalii mai multe, dar cu ea vorbesc la telefon..Sorin Buciuman tocmai lupta cand vorbeam cu ea..deci revin cand stiu mai multe..

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 3:54 pm 
Neconectat

M-am plimbat un pic inainte de-a scrie mesajul asta, dar tot nu simt ca mi-a folosit la starea mea de spirit..deci, Vivi este locul 3 pierzand din cauza de genten de la adversara ei croata..este a treia intalnire a lor, scorul fiind de 2-1..gentenul a fost dat complet aiurea de arbitrii si decizia a fost in consecinta, desi ei ar trebui sa stie mai bine ca nu este neaparat nevoie sa dai invingator luptatorul fara genten..se face asta in situatia de egalitate in rest, gentenul cantarind ca un wasa-ari pentru cel care l-a incasat..dar n-a fost situatia Vivianei..a fost clar superioara adversarei ei, care scnacita fiind de la pumnii in piept a jucat un pic de teatru motivand ca este lovita in pipet..abia astept sa postam filmarea pe youtube sa le pot transmite arbitrilor mesajul in limba lor de bastina..ufff..este cea mai frustranta situatie ..cand stii ca n-ai gresit nimic, ca ti-ai dat sufletul pentru viictorie si niste falsi-oameni-de-budo ce stau in scaune isi bat joc de munca ta..arbitrii care sunt fosti competitori inteleg altfel situatia si au bunul simit al omului care a trecut prin situatii similare si de obicei dau decizia potrivita..dar din pacate majoritatea arbitrilor sunt oameni care nu au fost in stare sa concureze...hrrrr..imi pare rau ca nu ma pot calma..dar eu mi-am incheiat cariera de sportiva cu 2 competii majore la care am pierdut din exact acelasi motiv..si ii oribil..Sorin Buciuman a pierdut si el la intrarea in primii 4..cred ca numai George mai este in concurs..hai sa-i facem lui galerie ! Hai George ..sper sa ai o zi buna ca la tine numai de asta depinde..de chef :) osu!

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 4:28 pm 
Neconectat

Am totusi o veste buna : Cristi Avram este locul 3...nu am foarte multe detalii din pacte si mai stiu despre Sorin Buciuman ca a luptat excelent..a pierdut dupa 4 reprize cu un lituanian pe care se pare ca l-a dominat de la inceput la sfarsit..bravo baieti! Eu nu mai comentez in rest :(..il mai asteptam pe George .

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 5:02 pm 
Neconectat

Transmisiunea de astazi se incheie aici cu informatia succinta primita ca Paul George este locul 3..primim mai multe detalii de la echipa la intoarcere..nu-i rau: 3 medalii de bronz, 3 locuri 5 la kumite (Sorin Buciuman, Cosma Robert si Padure Iulian) si 2 locuri 5 la kata..stiu sigur ca nu asta ne este valoarea, dar astazi atat au putut arata: unii din motive personale, altii din motive "externe"..Felicitari dragilor si ascultati antrenorul de lot atunci cand va spune la ce trebuie sa mai lucrati ..si sa chiar lucrati! OSU!

Sus

MesajScris: Sâm Dec 04, 2010 5:24 pm 
Neconectat

Bravo tuturor, rezultate bune.
Bravo cristi,foarte bine.
Osu

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2