Acum este Vin Ian 19, 2018 1:32 am

Ora este UTC + 2

xxxxxxxxxxxxx
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
  Versiune printabilă Subiectul anterior | Următorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: antrenamentul sportiv
MesajScris: Lun Feb 14, 2005 1:32 am 
Neconectat

hai sa va ajut putin.ce ste antrenamentul sportiv?
pe scurt , antrenamnetul este adaptarea organismului la eforturi fizice si pshihice intense implicate de participarea la competitii.
[/b]

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Iul 19, 2005 7:39 am 
Neconectat

Cum va antrenati in perioada aceasta? E vreo deosebire intre felul in care va antrenati in perioada competitionala si aceasta perioada?

V-as recomanda sa insistati in aceasta perioada pe perfectionarea tehnicilor(in unicat sau combinatii simple), dar mai ales pe antrenamentul de forta si de dezvoltare a calitatilor fizice specifice (antrenamente mai lungi, nu foarte intensive), pentru a putea, in perioada precompetitionala si competitionala sa va concentrati pe specificul luptei, pe tactica, avind resursele tehnice si fizice necesare.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Aug 07, 2005 10:49 pm 
Neconectat

Momentan ma antrenez mult in kihon , kata si makiwara , deasemenea ne pregatim pentru o demonstratie ce va avea loc pe data de 20 august.
Dupa aceea voi incepe pregatirile pentru Campionatul National -5 Noiembrie- trebuie sa cresc putin in greutate deci ma voi antrena in prima perioada pentru acest lucru precum si conditie fizica.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 21, 2006 12:52 pm 
Neconectat

am si eu o intrebare si cred ca se potriveste cel mai bine acestui subiect! sunt a 12.. la sportiv... si trebuie sa imi dau atestatul din karate (stilul care il practic -kyokushin) ! nu are cineva ceva materiale... mai ales Armani.... care a fost la sport si el...? va rog mult dc puteti sa ma ajutati! mersi!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mar 22, 2006 10:49 pm 
Neconectat

Cand am fost si eu cu bacu ...m-am interesat in aceastra privinta ..si este la proba sportiva....karate ....dar nu este kyokushin ci este karate traditional. Adica asa era la Zalau. La liceele sportive..si presupun ca programa pentru bac e aceeasi pentru toti elevii din tara.
Asta a fost anul trecut .Poate in acest an e ceva schimbat.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Mar 24, 2006 2:34 pm 
da.. ai dreptate... dar tehnicile si kata de exemplu.. se echivaleaza in stilul care il practici...! dc eu fac kyokushin.. de unde sa stiu shotokan? si atestatul la fel...! speram ca Armani sa fie in posesia unor materiale ....! cine stie! nu a vazut mesajul, cu siguranta!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 16, 2007 8:43 am 
Neconectat

Razvan`EL scrie:
am si eu o intrebare ... nu are cineva ceva materiale...? va rog mult dc puteti sa ma ajutati! mersi!

Trimite-mi un email in care sa stabilim cum ne intalnim sa-ti dau ce am imprumut. Cer insa seriozitate ... nu pagini indoite, sau rupte sau orice alte distrugeri ale materialelor. Si eu sunt in Sibiu, asa ca nu ar trebui sa fie nici o problema. Ai calculator? am dvd cu antrenament Matsui ... ce zici? sunt dispus sa-ti fac o copie dupa dvd-ul meu. Astept raspuns din partea ta. OSSU.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 17, 2007 9:59 pm 
Neconectat

taifun... mersi insa am avut atestatul anul trecut! mesajul ala era vechi! mersi oricum! si cu dvd`u ala.. ar fi sooper dc m`ai putea ajuta! si la atestat.. a luat 10! m-a ajutat mult cartea lui sensei Harris si ce am mai gasit pe net.. cu ce mai stiam si eu! a fost oke`...!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 17, 2007 10:00 pm 
Neconectat

taifun.. te antrenezi? la ce sala?

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 17, 2007 11:05 pm 
Neconectat

Razvan`EL scrie:
taifun... mersi insa am avut atestatul anul trecut! mesajul ala era vechi! mersi oricum! si cu dvd`u ala.. ar fi sooper dc m`ai putea ajuta! si la atestat.. a luat 10! m-a ajutat mult cartea lui sensei Harris si ce am mai gasit pe net.. cu ce mai stiam si eu! a fost oke`...!

Te-am adaugat in lista mea de Yahoo messenger. Tinem legatura. Eu iti inregistrez dvd-ul pe care ti l-am promis si o sa vin eu la sala, la subsolul Fac. de pe Blv. Victoriei, sa ti-l aduc. Sper ca Sempai Danut Relinschi sa nu se supere ca n-am mai trecut pe acolo de multa vreme. In orice caz, sunt angajat complet sa sprijin pe toate caile miscarea de Kyokushin din Sibiu. Cu ocazia asta as dori sa vorbesc si cu sempai Danut sa creez site-ul de web al CSU Tenshokai, dar am nevoie de acordul lui de principiu. O sa am nevoie si de ceva date despre istoricul clubului, asta daca nu cumva are el alte planuri. L-am sunat de cateva ori pe mobil, dar n-a raspuns. Cum spuneam, trebuie sa vorbesc cu el ...

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mar 28, 2007 6:25 pm 
Neconectat

Sempai Dan Relinschi si-a schimbat numarul de telefon. saptamana asta ma intorc in tara si luam legatura!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 

Ora este UTC + 2