Acum este Vin Noi 16, 2018 10:34 am

Ora este UTC + 2

xxxxxxxxxxxxx
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
  Versiune printabilă Subiectul anterior | Următorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: bjj in romania!!!!
MesajScris: Dum Apr 30, 2006 10:39 am 
Neconectat

ieri am fost la un seminar cu master flavio behring care are dan 8 in bjj si este prima centura neagra acordata de grand master helio gracie.
tot ieri am facut si o schimbare importanta am trecut de la federatia lui royce gracie la federatia lui flavio behring.dupa seminar am discutat cu el despre bjj in romania,despre interesul oamenilor in acest sport si mi-a acordat sansa sa reprezint behring jiu-jitsu in romania!!!acest lucru este un pas mare inainte,exista posibilitatea de al aduce chiar pe master flavio behring in romania pentru seminar,dar acest lucru se va intimpla doar dupa o perioada de timp in care vor veni alti instructori importanti in romania precum patrik bittan centura neagra 2 dan in bjj locul 3 la mondiale,ido pariente centura maro in bjj cistigator in mma in k1 heroes.
deocamdata nu este necesar sa aducem in romania pe cineva de valoarea lui behring pentru ca oamenii care sint interesati de acest sport trebuie sa ajunga la un nivel cit de cit intermediar.
in final vreau sa ai rog pe toti cei care sint interesati de acest sport sau de mma(bjj sta la baza mma-ului) sa ia legatura cu mine ca sa stringem un numar de cluburi sau practicanti pentru a incepe o organizatie de bjj in romania.
cei care doresc sa ia legatura cu mine o pot face prin intermediul forumului sau sa-mi trimiteti mail la adresa : robymund@hotmail.com
multumesc roby mund

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 04, 2006 10:57 am 
Neconectat

vad ca nu raspunde nimeni la subiectul asta roby..le-o fi frica?..uite ca-ti raspund eu..ideea e foarte buna si dupa cum ai spus tu e un pas in fata si iti doresc succes!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 04, 2006 10:46 pm 
Neconectat

da intradevar nu raspund.....nu stiu ce sa zic,oricum incet incet am reusi sa iau legatur cu niste persoane interesate si proiectul inainteaza ...oricum hulk multumesc de incurajare .... :lol:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Mai 05, 2006 3:04 am 
Neconectat

probabil ca lumea nu raspunde pentru ca nu a vazut ce ai scris.
poate ai avea succes mult mai mare daca ai anunta pe un forum mult mai vizitat sau chiar mai multe forumuri... si daca poti sa fie chiar niste forumuri mai pe specialitate.

oricum multa bafta

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 09, 2006 5:16 pm 
Neconectat

Asa e...! Se stie ca suntem poate abia vreo 10 persoane care viziteaza forumul acesta... constant! Jiu-Jitsu mi se pare foarte interesant si extrem de solicitant... insa cum nu am vazut in tara vreo sala ADEVARATA (k am mai vazut altii care cica faceau :P ) iar la TV nici atata... nu stiu EXACT cum e! De exemplu` nu am participat la vreun antrenament sau ceva de genu` acesta! Insa eu cred ca sunt oameni care s`ar axa pe asa ceva! Mi se pare f. interesant! Oricum bafta! OSU!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 09, 2006 5:27 pm 
Neconectat

multumesc uite aici un scurt clip cu 4 procedee din bjj....astept sa vad ce reactie vei avea dupa

http://www.youtube.com/watch?v=u-8AgH8aSzI

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 09, 2006 6:49 pm 
Neconectat

Interesant, mai ales ultimul procedeu mi`a placut foarte mult! Cu siguranta asi merge la niste antrenamente de genu` asta fie si de relaxare desi stiu ca este un sport extrem de solicitant, ca toate luptele la sol. este ceva diferit! OSU!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2