Acum este Mie Noi 22, 2017 9:41 am

Ora este UTC + 2

xxxxxxxxxxxxx
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
  Versiune printabilă Subiectul anterior | Următorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Leko vs Ogunade
MesajScris: Mie Mai 11, 2005 11:43 am 
Neconectat

Stiti cine e Florian Ogunade, cel care va lupta impotriva lui Leko simbata? Colegul si partenerul cel mai bun al lui Edi, cel cu care se antreneaza la Hamburg. Acum vreo doi ani a fost vicecampion de Kyokushin la grei pe partea cealalta si de ceva vreme s-a reprofilat pe muai thai. E un tip super, cu un simt al umorului dezvoltat si cu calitati incredibile. Nu stiu cite sanse are impotriva lui Leko, dar stiu ce forta teribila are. Sunt foarte curios cum se va derula meciul, mai ales ca Leko e unul dintre cei mai tehnici luptatori din circuit.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mai 21, 2005 1:20 pm 
Neconectat

De la marginea ringului : Leko a venit inca nerefacut dupa o coasta fisurata si a ezitat sa-si foloseasca piciorul fata (ceea ce ii cauza dureri), incat Ogunade i-a dat cateva lowkick "kyokushin fashion" (ar fi trebuit sa auziti zgomotul facut, dar banuiesc ca il stiti toti :) ) Leko, care e stiut pentru a avea o inima de otel, radea sau dadea din cap si il invita "amical" sa continue. Repriza 1 a fost cu tatonari, Leko parea ezitant si cauta distanta optima sa-si plaseze dreapta. Ogunade a fost la obiect cu cateva contre. In R II Ogunade a dat un midkick si Leko, care a povestit dupa ca a simtit ca ii face probleme coasta, a decis ca e destul cu joaca si a inceput sa-si plaseze arsenalul. In R III a urmat dezlantuirea, cu aproape toata artileria grea, si consecinta inevitabila.

- Spinoza, "Etica"

Sus

Subiectul mesajului: ??
MesajScris: Dum Mai 22, 2005 5:42 pm 
Neconectat

Ogunade a dat mai multe lovituri in prima runda si apoi parca a luat frica lui LEko ca nu am mai vazut mai mult de 5 lovituri in urmatoarele 2 reprize.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2