Acum este Mar Oct 23, 2018 5:15 pm

Ora este UTC + 2

xxxxxxxxxxxxx
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
  Versiune printabilă Subiectul anterior | Următorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ultimate Glory
MesajScris: Mar Iun 24, 2008 12:12 am 
Neconectat

Trei romani vor lupta in Olanda in Ultimate Glory9 care va fi pe 6 Iulie si va fi transmisa la Prima Tv pe data de 11 Iulie.
Cei trei romani sunt Florin Vintila (Top Team) , Traian Carciuc si Adrian Stoiti de la Knock Down Timisoara.
Cei trei vor lupta in regulament MMA , Traian Carciuc il va intalni pe Oktay Karatas (Golden Glory) iar Adrian Stoiti pe John de Wilde.
Traian Carciuc va avea un meci foarte greu in fata lui Oktay care inca de la cea de a doua editie Ultimate Glory este cap de afis al acestei promotii.
Pentru Oktai se pregateste intrarea in Dream daca toate lucrurile vor fi bine pentru el in meciurile din acest an. Speram ca Traian Carciuc sa ii strice putin din planuri. Lotul Romaniei (subsemnatul Alin Falcusan, si cei doi luptatori Stoiti si Carciuc) vom avea parte si de un seminar cu Bass Rutten tocmai inaintea acesto meciuri cu cateva zile.
Sportivii se afla deja in Olanda pentru doua saptamani de antrenamente la Friends Gym sala unde se antreneaza Albert Kraus.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Iun 24, 2008 2:31 pm 
Neconectat

Felicitari Alin! Ma bucur pentru voi. Succes!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Iun 26, 2008 2:33 am 
Neconectat

Text de pe siteul oficial Ultimate Glory
Citat:
PRIMA TV and GLORY signed a deal for broadcasting multiple GLORY events on Romenian TV.

Glory promoter Martijn de Jong: “We are very happy to join forces with the Romenians”. “In the future, Glory fans will be able to see talented Romenian Muay Thai and MMA fighters taking on the Western Europeans”.

“On Sunday 6 July during GLORY part 8, the Dutch GLORY fans in Nijmegen will be able to see Romenian brawler Traian “Cyborg” Carciuc and 6x Romenian champion wrestling Adi Stoiti, in action to start with”. “On the other hand, the big fanbase in Romenia will be able to see their champions taking on the respected GLORY fighters on TV, so the deal works both ways!”.
Meciurile celor doi timisoreni care vor reprezenta Roamnia dar si cel al celui de al treilea roman Florin Vintila, precum si alte meciuri de ThaiBoxing vor putea fi urmarite la PrimaTv pe data de 11 Iulie.
Sir H scrie:
Felicitari Alin! Ma bucur pentru voi. Succes!
Iti multumim.
Luptatorii Adrian Stoiti si Traian Carciuc se afla de o saptamana in Olanda unde se antreneaza alaturi de Albert Kraus si Alviar Lima cu domnul Denis Krauwell pana luni, apoi voi fi in Olanda pentru a continua cu e pregatirea pentru StendUp deoarece domnul Krauwell pleaca in Japonia cu cei doi pentru K-1Max.
Joi 3 Iulie vom avea si un seminar cu Bass Rutten.
Sper sa venim cu vesti bune din Olanda si sa obtinem cel putin o victorie.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Iul 11, 2008 12:27 pm 
Neconectat

In aceasta seara vineri 11 iulie ora 23 la Prima Tv gala KlasH Glory din Olanda, Vor lupta romanii Adrian Stoiti si Traian Carciuc

Imagine

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Iul 22, 2008 1:21 am 
Neconectat

Meciul luptatorului roman care se antreneaza la CS Knock Down Timisoara.
Adrian Stoiti este si practicant de lupte libere acolo unde este si campion national.

http://youtube.com/watch?v=VWoHBpEId0A

Adrian Stoiti este unul dintre putinii romani care activeaza atat de frecvent la Galale profesioniste de MMA din Europa. La Clubul Knock Down din Timisoara se antreneaza si Traian Carciuc, celalalt luptator profesionist de MMA.
Adrian urmeaza sa activeze in luna septembrie intro alta gala din Olanda iar Traian Carciuc va evolua la inceputul lui august intr-un eveniment din Ungaria.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2