Acum este Joi Apr 26, 2018 9:35 am

Ora este UTC + 2

xxxxxxxxxxxxx
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabilă Subiectul anterior | Următorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Inter-Club IV/2006
MesajScris: Mar Apr 25, 2006 5:07 pm 
Neconectat

Am placerea de a va anunta ca sambata 6 MAI in orasul Otelu-Rosu se va desfasura cea de a IV-a editie din acest an a competitiei INTER-CLUB.Regulamentele k-1, kickboxing si muay thai.Competitia va incepe la orele 19 si va fi la Casa de Cultura.Cei care doresc sa participe se pot inscrie contactandu-ma.Informatii veti putea gasi pe pagina Clubului Knock-Down la adresa www.knockdown.ro folosind linkul imagine.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Iun 02, 2006 1:45 pm 
Neconectat

Pana la urma competitia a suferit o amanare pentru data de 27.In fine.A fost si s-a derulat cu succes.Au fost 14 meciuri in care am reusit sa vad ca sportivii care sunt mereu prezenti la aceste competitii au evoluat foarte mult.
Sportivii Clubului Knock-Down Timisoara au fost Nour Kubaji, Adrian Mitu,Bogdan Tomoiaga si Augustin Helgiu. Cei trei care au castigat au reusit sa se impuna cu KO-uri.Nour a avut o problema cu o raceala care se pare ca nu prea la lasat sa-si faca treaba, desi oricum oponentul trebuie sa recunosc ca ar fi avut victoria si in alte conditii.
A mai participat si Laurentiu Lapuste din Zalau care a facut meci egal cu un alt debutant in ringul Inter-Club.Laurentiu mai are de pus la punct cateva capitole ca sa poata sa se impuna pe acest sistem.Lipsa de antrenament specific si-a spus cuvantul in primul rand la capitolul abordare.Meciul a fost oarecum contestat de Laurentiu (meci arbitrat de subsemnatul) care a acuzat clinciul extensiv care tocmai este permis in regulamentul de Thai, regulament al acelui meci.
Un debut nu tocmai rau dar putin cam timid.
Sunt sigur ca luptatorii proveniti din kyokushin ar face fata cu succes dar sa nu subestimeze proprietatile specifice fara de care nu se va putea.
Capitolul cel mai slab ar fi distanta si defensiva, daca acesta vor fi luate in calcul deja primul pas este facut cu succes.
Urmatoarea competitie va fi pe data de 30 luna aceasta in care vom avea 3 meciuri de MMA si 5 de Thaibox.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2