Acum este Mar Sep 25, 2018 4:10 am

Ora este UTC + 2

xxxxxxxxxxxxx
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabilă Subiectul anterior | Următorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Istoricul FRKK
MesajScris: Lun Iul 19, 2010 11:05 pm 
Neconectat

Oss!
Am avut un sentiment amar citind pe pagina Federatiei Romane de Karate Kyokushin despre istoricul stilului in Ro..Mä refer la perioada pionieratului unde nu am intilnit nici mäcar o vorbä despre contributia noasträ pe acest tärim.Unde si cu cine s-au antrenat Pavel Florescu, Leonardo Voinescu sau Gheorghe Doiciu?Citi din Kyokushinkai-ul acelei perioade ar fi stat in fata lor? Nici pe noi nu ne-a anuntat acel Bialokur (l-am cunoscut bine pentru ca ne antrenam in aceeasi sala dar la ore diferite) despre stagiile sale tinute cu usile inchise!De altfel Bialokur era departe de orice forma de karate cu contact. A trecut repede la ce i se potrivea adica aikido. Poate cineva corecteazä istoricului vostru (culegind mai cu grije informatiile) pentru a nu face o nedreptate si a nu aduce un deserviciu Kyokushin-ului romanesc.
Va urez si pe mai departe succes!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Istoricul FRKK
MesajScris: Mie Iul 21, 2010 6:11 pm 
Neconectat

Istoricul a incercat sa puncteze citeva date de referinta principale si numele celor de care se leaga inceputurile Kyokushin-ului in Romania, primele personalitati, primele contacte. E daca vreti, o varianta pe scurt. Desigur ca foarte multi dintre practicantii inceputurilor nu au fost numiti, pentru ca sunt mult prea multi, si cu siguranta unii ar fi fost omisi intr-o incercare de a face o enumerare completa. Cu totii merita insa respect si consideratie, sunt total de acord. Daca doriti, puteti sa imi trimiteti o lista pe care voi incerca sa o completez si cu informatiile mele si putem adauga si aceste informatii in istoric. Sper sa intelegeti ca in nici un caz nu a fost vorba de omisiuni intentionate sau de rea intentie. Osu!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2